Learn Esperanto in Linguistics Board! [“]Ϊ‹ΦŽ~]©2ch.net

1Anonymous2015/01/12(Mon) 14:40:13.71
Saluton!
Lernu Esperanton kaj igu amikoj!

10Anonymous2015/02/16(Mon) 11:06:56.38
Mi ankaux. Kie vi logxas?

11Anonymous2015/02/16(Mon) 14:39:43.28
Bonan tagon, amikoj!
Mi logxas en Tohoku, Japanio.

12Anonymous2015/02/17(Tue) 16:56:48.61
Sed oni ne povas uzi ĉapelojn ĉi tie?
Ĝi bezonas BBS_UNICODE=pass!

13Anonymous2015/02/17(Tue) 19:58:25.23
La esperant-skriboj cx hx jx gx ux kaj sx faras mogxibakojn tie.
Tiu cxi ejo ne bazigxas la unikodon probable.

14Anonymous2015/02/17(Tue) 22:03:51.25
Cxi tie la "cxapeloj" estas ne uzeblaj.
Mi rekomendas uzi la sistemon kun "x" (cx, gx, hx, jx, sx, ux),
kiu estas simpla kaj racionala.

15Anonymous2015/02/18(Wed) 01:35:47.15
Skribi Esperanton per x-sistemo estas tiel bone kiel skribi lingvon japanan nur per katakano.
X-sistemo estas simpla kaj racionala (kaj ech populara), sed tre malbela; senchapela Esperanto chiam aspektas malbone.

16Anonymous2015/02/19(Thu) 01:10:26.24
En Fundamento de Esperanto tekstas,
ke oni povas uzi h-sistemon.
Se iu ne sciis/konis la vorton "flughaveno",
la h-sistemo povas chagreni tiun.

17Anonymous2015/02/20(Fri) 03:53:21.67
Bedaurinde, kaj x- kaj h-sistemo malbonas.
H-o povas konfuzi, sed mi pensas, ke ghi estas pli agrabla por okuloj.
Eble krom por franclingvistoj, kiuj kutimas legi silentajn x-ojn ;)

Tio estas la eraro, havi la fremdlingvan forumon,
kiu ne akceptas fremdlingvajn signojn.

18Anonymous2015/02/24(Tue) 05:39:15.39
Nu, mi perferas uzi la x-sistemon por eviti konfuzon.
Tamen, mi samopinias, ke la h-sistemo pli belas.

>>11
Mi logxas en Kalifornio, Usono.

19Anonymous2015/03/03(Tue) 18:19:14.01
Saluton

20Anonymous2015/03/04(Wed) 21:10:49.70
>>19
Saluton,mia amiko.

21Anonymous2015/03/09(Mon) 13:44:10.20
Kiujn aliajn esperantlingvajn reteojn vi vizitas, chiuj?

22Anonymous2015/03/12(Thu) 16:22:55.08
lernu.net

23Anonymous2015/03/18(Wed) 08:41:09.20
>>22

Mi esperas ke Lernu gxisdatigu sian retejon baldaux

24Anonymous2015/04/26(Sun) 21:15:27.15
Saluton,
Mi estas komencanto de Esperanto

25Anonymous2015/05/02(Sat) 17:18:02.51
Cû vi uzas iun 2ch-legilon?
Mi uzas la TTT-legilon Chromium.

26Anonymous2015/07/24(Fri) 08:45:12.75

27Anonymous2015/07/24(Fri) 09:01:22.96

28Anonymous2015/07/26(Sun) 16:35:02.42
First it was nothing
Nothing has produced a something
This is all the truth

29Anonymous2015/10/03(Sat) 13:25:06.21
esperanto is shit.

30Anonymous2016/05/11(Wed) 07:43:14.52
Yes, it's pretty gay.

31Anonymous2016/05/31(Tue) 08:09:35.58
>>30
Via patrino estas geja.

32Anonymous2017/01/04(Wed) 00:30:02.45

33Anonymous2017/02/16(Thu) 15:29:03.43
>>5

Mi ankaux uzas tiu forumon, estas utila por praktiki
Sed, mi scivolas kiom da japanoj scipovas paroli esperanton.

34Anonymous2017/02/17(Fri) 02:16:18.98
>paroli ne-lingvon

35Anonymous2017/02/19(Sun) 01:20:21.96
If everyone learns Espranto, the English:Japanese divide disappears!
Hura!

36Anonymous2017/02/20(Mon) 03:30:53.05
Cxu iu cxi-tie estas japanulo?

37Anonymous2017/02/23(Thu) 16:11:12.70
Mi estas japanio.

38Anonymous2017/02/26(Sun) 15:21:23.60
>>37
Cxu vi estas la tuto da japanio?

39Anonymous2017/02/28(Tue) 07:15:00.47
Esperanto is the language of Communist ideologues. It is, and has always been, politically motivated.

40Anonymous2017/02/28(Tue) 11:06:41.97
why did stalin ban esperanto if its communist?

41Anonymous2017/02/28(Tue) 11:07:23.49
i'm currently trying to learn it

42Anonymous2017/02/28(Tue) 15:21:59.43
>>40
Stalin did a lot of questionable things.
Stalin wasn't a bright man.

43Anonymous2017/06/17(Sat) 14:57:50.26
Kie estas necesejo?🙋

44Anonymous2017/06/17(Sat) 15:35:25.37
Mi ŝatas seksumi kun vi
Estis masturbado kun vi Estis granda kvanto el spermo

45Anonymous2017/06/17(Sat) 15:36:18.82
Saluton! Mr.OKA!

46Anonymous2017/06/17(Sat) 18:11:50.34
yupipi

47Anonymous2017/06/17(Sat) 20:32:07.34
��Mi ŝatas seksumi kun vi

Estis masturbado kun vi Estis granda kvanto el spermo

48Anonymous2017/06/18(Sun) 08:58:37.01
pinkakuji

49Anonymous2017/06/19(Mon) 12:20:38.88
y
u
p
p
i

50Anonymous2017/06/19(Mon) 23:00:15.31
Yu-Pi-Pi !

51Anonymous2017/06/19(Mon) 23:23:14.78
9 centimetro blovo valoro Boku Yo ?, Freneza la Wye 150mm pafilo en maniero ĉagreno antaŭ ww

Mi vidis la knabon ŝajnas senkulpeco estas super mezumo de la aferoj resti apero estas Sosorita '
Damo vi havis mellorine Q? Do en Moe breĉo (Chan Chan?

? Bedaŭras poezio? Netou E (Yupipi

52Anonymous2017/06/21(Wed) 10:08:17.65
>>51 kion la FEK mi legas?

53Anonymous2017/06/22(Thu) 10:28:47.58

54Anonymous2017/06/22(Thu) 10:33:31.61
okakun yupipi Saluton!

55Anonymous2017/06/22(Thu) 17:12:50.22
yu
pi
pi

56Anonymous2017/06/22(Thu) 18:33:22.23
wowowo

57Anonymous2017/06/26(Mon) 02:28:55.14
🐒-‡d

58Anonymous2017/06/26(Mon) 12:50:41.13

59Anonymous2017/07/04(Tue) 12:07:17.29
yupipi

60Anonymous2017/09/12(Tue) 17:45:26.13
>>53
Tre bona!

V’…ƒŒƒX‚Μ•\Ž¦
ƒŒƒX‚π“Še‚·‚ι